Kilkadziesiąt lat temu mężczyźni dotknięci problemem niskiej potencji nie mieli do swojej dyspozycji zbyt wielu skutecznych metod leczenia. Ogromny rozwój medycyny, który nastąpił w ostatnich latach, sprawił, że w tej chwili panowie z niską potencją mają na wyciągnięcie ręki mnóstwo wyjątkowo skutecznych sposobów leczenia. Apteczne półki wręcz uginają się od suplementów diety i leków na potencję. Tym pierwszym poświęciliśmy dzisiejszy artykuł. Odpowiadamy w nim, czy suplementy diety rzeczywiście mogą pomóc w odzyskaniu pełnej sprawności seksualnej. 

 

Jak działają suplementy diety na potencję? Czym różnią się od leków? 

Suplementy diety na potencję w przeważającej większości są oparte na starannie wyselekcjonowanych składnikach pochodzenia naturalnego. W ich składzie znajdujemy ekstrakty roślinne, witaminy oraz szereg innych składników. Co odróżnia suplementy diety na potencję od leków? Całkiem sporo.

W lekach stosuje się specjalne inhibitory fosfodiesterazy typu piątego, który w bezpośredni sposób stymulują organizm do zwiększenia przepływu krwi. Działają one w sposób natychmiastowy. Już kilkanaście minut po spożyciu Cialis czy Viagry mężczyzna jest zazwyczaj w pełni gotowy do odbycia stosunku seksualnego. W przypadku suplementów diety na ich pełne działanie należy poczekać trochę dłużej. Okazuje się jednak, że systematyczne stosowanie suplementów diety również może przynieść szereg wyjątkowych korzyści dla organizmu mężczyzny. Jednocześnie dzięki temu, iż są one oparte wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego, wywołują zdecydowanie mniej efektów ubocznych. 

Co zawierają suplementy diety na potencję? Przede wszystkim ekstrakty roślinne, m.in. z buzdyganka naziemnego, żeń-szenia, wąkrotki azjatyckiego, miłorząbu japońskiego czy szafranu, aminokwasy białkowe, witaminy E, C, z grupy B oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Każdy suplement diety zawiera zupełnie inne składniki, dlatego skuteczność oraz czas oczekiwania na działanie poszczególnych preparatów jest mocno zróżnicowany.

 

Które suplementy diety na potencję wykazują się największą skutecznością?

Które z dostępnych na rynku suplementów diety na potencję wyróżnia największą skuteczność? Podobne pytania zadaje sobie mnóstwo mężczyzn oraz ich partnerek. Warto wiedzieć, że największa skuteczność cechuje suplementy zawierające ekstrakt z buzdyganka naziemnego oraz żeń-szenia. Ta pierwsza roślina przez wiele wieków była stosowana przez starożytne ludy jako afrodyzjak oraz wzmacniacz potencji. Buzdyganek naziemny usprawnia także cały proces produkcji spermy w organizmie, zwiększa jego zdolność do magazynowania tlenku azotu oraz podnosi stężenie testosteronu w męskim organizmie. Trzeba pamiętać o tym, że testosteron jest niezwykle istotny dla zachowania przez mężczyznę prawidłowej sprawności seksualnej. Jego pozytywny wpływ na libido wielokrotnie został potwierdzony naukowo. 

Drugi ze wspomnianych składników, czyli ekstrakt z żeń-szenia, także ma niezwykle pozytywny wpływ dla zachowania przez mężczyznę sprawności seksualnej przez bardzo długi czas. Istnieje kilka rodzajów żeń-szenia. Specjaliści wyróżniają żeń-szeń chiński, amerykański, japoński oraz koreański. Warto wiedzieć, że tę roślinę stosowano już cztery tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie. Była ona uważana za środek, który doskonale poprawia sprawność seksualną oraz zwiększa doznania odczuwane podczas orgazmu. Wszystkie właściwości żeń-szenia zostały potwierdzone przez badaczy w XX i XXI wieku.

Żeń-szeń poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego. Warto wiedzieć, że ma on zbawienny wpływ na sprawność seksualną zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet. Działa ona także bardzo pozytywnie na układ nerwowy, gdyż zmniejsza napięcia w bezpośredni sposób odpowiedzialne za powstawanie zaburzeń erekcji. Żeń-szeń powoduje także znaczne zwiększenie syntezy tlenku azotu, co sprawia, że do naczyń krwionośny prącia bez trudu dopływa odpowiednia ilość krwi. To z kolei sprawia, że mężczyzna bez trudu jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwód przez odpowiednio długi czas.