Kulki gejszy nazywane również kulkami miłości to gadżet erotyczny, który stosowany jest w celu ćwiczenia mięśni Kegla. Połączone są one ze sobą sznureczkiem, dzięki czemu łatwo jest je wyciągnąć. Średnica kulek wynosi przeważnie ok. 2,5-4 cm. Zabawka erotyczna pozwala na utrzymanie mięśni dna miednicy w świetnej formie. To niezwykle ważne, gdyż wraz z wiekiem niestety mięśnie Kegla ulegają osłabieniu. Co ważne, okazują się one także wsparciem w przypadku nietrzymania moczu. Ich używanie zalecają urolodzy oraz ginekolodzy. Gadżetu warto używać, aby poprawić jakość oraz doznania z aktów miłosnych, oraz zadbać o własne zdrowie intymne.

Dla kogo są kulki gejszy?

Przed zdecydowaniem się na ten gadżet warto sprawdzić kondycję mięśni Kegla. Niestety panie mają duży problem z określeniem tego, czy ich mięśnie pochwy są silne, czy jednak wymagają dodatkowego treningu. Warto pamiętać, iż brak problemu z nietrzymaniem moczu nie jest wcale oznaką, że mięśnie są w doskonałej formie. Osłabione mięśnie mogą nie dawać żadnych objawów przez pewien czas, problem ten dotyka głównie pań, które urodziły siłami natury. Kobieta może jednak samodzielnie sprawdzić siłę swoich mięśni. Można to zrobić podczas oddawania moczu, przez zatrzymanie strumienia moczu siłą mięśni krocza. W przypadku kiedy mocz będzie dalej wypływał, jest to sygnał, że mięśnie są słabe i dobrze byłoby je wzmocnić, do tego rewelacyjnie sprawdzą się właśnie kulki gejszy.

Jakie kulki gejszy wybrać?

Dla osób początkujących najlepsze będą kulki o wadze 30-50 g. Jeśli mięśnie zyskają na sile, wówczas można kupić gadżet o większym obciążeniu. Ponadto w sprzedaży znajdują się także progresywne zestawy, o wielu wymiarach kulek. Istotną kwestią jest także wybór właściwego materiału. Słaby jakościowo gadżet może doprowadzić do wystąpienia stanów zapalnych czy reakcji alergicznych. Dobrą opcją będzie model silikonowy, gdyż jest hipoalergiczny i łatwy w czyszczeniu. Sznurek kulek musi być wykonany z wodoodpornego materiału. Dla osób początkującym dobrą propozycją są kulki w większych rozmiarach, gdyż łatwo je utrzymać przez niewyćwiczone jeszcze mięśnie. Zalecane są te o średnicy 36 mm. Dla pań o wąskim wejściu pochwy można wybrać produkt o średnicy do 29 mm. Warto zakupić kulki z wibracjami, gdyż wywołują one intensywniejszą pracę mięśni, a więc zwiększają efektywność ćwiczeń.

Jak używać kulek gejszy?

To zabawka erotyczna bardzo łatwa w aplikowaniu. Żeby umieścić kulki gejszy w pochwie, należy unieść biodra do góry, po czym rozluźnić mięśnie. Dolna krawędź powinna znajdować się na głębokości minimum 2 cm. Aby, wyjąc kulki gejszy trzeba jedynie pociągnąć za sznureczek. Przed aplikacją należy skorzystać z ubikacji. Należy pamiętać, aby nie korzystać z kulek gejszy podczas okresu czy przy podrażnieniu pochwy.

Trening mięśni pochwy z kulkami gejszy

Kulki gejszy warto nosić podczas zwykłych codziennych czynności, czyli podczas gotowania, sprzątania, spaceru z psem czy zakupów w sklepie. Na samym początku ćwiczenia nie powinny jednak trwać długo, w zupełności wystarczy 10-minutowy trening. Należy jednak pamiętać o regularności ćwiczeń, powinny być one wykonywane 3-4 razy w tygodniu. Inny sposobem na trening jest ten w pozycji leżącej, który opiera się na ściskaniu mięśni pochwy wokół kulek przez 5 sekund, po czym następuje 5 sekund rozluźnienia. Należy wykonywać 10 powtórzeń w 3 seriach z krótkimi przerwami.

Czy można używać kulek gejszy w ciąży?

Nie należy korzystać z kulek gejszy w ciąży, gdyż mięśnie Kegla w tym okresie są już dosyć obciążone noszeniem rozwijającego się w łonie dziecka. Niekiedy stosuje się je w III trymestrze ciąży, aczkolwiek należy najpierw skonsultować to z położną. Warto podkreślić, iż za bardzo wytrenowane mięśnie mogą utrudnić przebieg porodu, gdyż ciężarna może mieć problem z ich rozluźnieniem.

Czy można używać kulek gejszy po porodzie?

Po przebytym porodzie poleca się stosować kulki gejszy. Ćwiczenia są świetnym sposobem na odzyskanie dawnej siły w mięśniach i uelastycznienie pochwy, co wpłynie pozytywnie również na sferę życia seksualnego. Z ćwiczeniami należy jednak poczekać, można je wykonywać dopiero po przebytym połogu.